Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/

2017-08-04 | red.Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.

Kolejny, szósty tydzień wakacyjnego festiwalu ruszy w piątek, 4 sierpnia. Tym razem, do Kina Pod Baranami wkroczy Młode życie. Na ekranie m.in.: Brie Larson, Malcolm McDowell, Ewan McGregor, Julie Delpy, Magdalena Berus, Danuta Stenka, Piotr Żurawski i Marta Nieradkiewicz. 

Nadchodzący tydzień w Kinie Pod Baranami upłynie pod znakiem młodzieńczych dylematów. Małym mężczyznomprzyjdzie walczyć o przyjaźń mimo narastającego konfliktu pomiędzy ich rodzicami, nastoletni Lolo stanie na drodze do szczęścia swojej matki i jej nowego partnera, a terapeuta Carrie Pilbypostawi przed nią nie lada wyzwanie. W nowej rzeczywistości będą musieli się także odnaleźć laureatka Oscara Brie Larsoni Jacob Tremblay, dla których Pokójbył całym ich światem. W kraju, w którym kobietom nie wolno prowadzić samochodu, swoje marzenia spróbuje ziścić 10-letnia Wadjda, czyli Dziewczynka w trampkach. Jej metoda walki o niezależność będzie równie odważna, co nietypowa. Film prezentowany jest we współpracy z Education First - International Language Centers.

Nie zabraknie opowieści o poszukiwaniu tożsamości, często wbrew narastającym przeciwnościom, jak w Oscarowym filmie Moonlight Barry’ego Jenkinsaczy Pięknym draniuJohna Butlera. Bohaterowie tego tygodnia spróbują odpowiedzieć na nurtujące pytania, które wielu z nas zadaje sobieMając 17 lat.

Łukasz Żurawskii Marta Nieradkiewicz w filmie Kamper wcielili się w parę trzydziestolatków, którzy muszą zdecydować czy kolejny krok w życiu robią razem czy osobno. Chociaż filmowi Łukasza Grzegorzkanie brakuje humoru, polscy twórcy zaprezentują w tym tygodniu raczej gorzkie spojrzenie na okres młodości. BohaterkiFalGrzegorza Zaricznegowchodzą w poważny konflikt ze swoim otoczeniem chcąc wyrwać się z rodzinnego miasta. Nagrodzony na festiwalu w Gdyni debiut Bartosza M. Kowalskiego Plac zabawto bezkompromisowa opowieść o tym, że czasem najbardziej okrutni dla młodych ludzi są oni sami. Z najtrudniejszymi decyzjami mierzą się bohaterowie nagrodzonego w tym roku w Berlinie Butterfly Kisses, którego reżyser Rafał Kapeliński stara się nie oceniać nawet najbardziej skrywanych sekretów.O tym, że “dorastanie tak naprawdę nie jest dla dzieci”będzie przekonywał widzów Kuba Czekajw filmie Baby Bump, filmowym komiksie o dojrzewaniu. Jego najnowsze dzieło, Królewicz Olch, wejdzie na ekrany Kina Pod Baranami 18 sierpnia.

Charakterystyczne dla młodego wieku czarno-białe postrzeganie świata wybrzmi wyraźnie w mrocznych dziełach filmowych jak oparta na faktach Ja, Olga Hepnarová, zrealizowany na podstawie sztuki teatralnej Uczeń Kiriłła Sieriebriennikowaczyniezapomniana Mechaniczna pomarańczaStanley’a Kubricka. Kiedy cały świat wydaje się być zero-jedynkowy, pewność własnych decyzji często zastępuje refleksję nad ich konsekwencjami. Chcąc żyć szybko i intensywnie, można podjąć niebezpieczną grę, jak Emma Robertsi Dave Francow filmie Nervealbo spędzać dnie i noce na wiecznym imprezowaniu, jak młoda pisarka grana przez Magdalenę Berus, której Szatan kazał tańczyć. Skutki najbardziej nieprzemyślanych wyborów dosięgną Rentona i spółkę 20 lat po szalonym okresie młodości, w kontynuacji kultowego dziełaDanny’ego Boyle’a T2: Trainspotting. Ewan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Milleri Robert Carlyleudowodnią, że są rzeczy, z których się nie wyrasta.

Bilety na każdy film kosztują tylko 7 złotych! (*Z wyjątkiem filmu T2: Trainspotting- 10 zł)

 

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na seans "Baby Bump" w czwartek 10 sierpnia. Aby wygrać wejściówkę należy wysłać maila na adres konkurs@kulturaonline.pl, w tytule wpisując KONKURS BABY BUMP, a w treści - podając swoje dane kontaktowe.  Na Wasze zgłoszenia czekamy do wtorku 8 sierpnia, godz. 15.00. Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej drogą mailową.