Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/

2017-06-30 | red.


Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.

Od piątku, 30 czerwca, krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza na 11. wakacyjny festiwal filmowy Letnie Tanie Kinobranie. Pierwszy tydzień festiwalu upłynie pod hasłem Żyć znaczy kochać. Na ekranie m. in: Robin Williams, Ryan Gosling, Emma Stone, Tom Hardy, Audrey Hepburn, Brad Pitt, Marion Cotillard, Magdalena Cielecka, Magdalena Boczarska. Bilety tylko 7 zł!

Życie bohaterów tego tygodnia koncentruje się wokół poszukiwania miłości, a mało kto znał się porywach serca równie dobrze, jak Jane Austen. W Kinie Pod Baranami będzie można w tym tygodniu zobaczyć oparty na jej powieści pt. Lady Susan film Przyjaźń czy kochanie? z Kate Beckinsale w roli głównej. Z przymrużeniem oka do tematu jak zwykle podszedł Woody Allen, który w Śmietance towarzyskiej przedstawia perypetie miłosne mieszkańców Hollywood. Fani znanego z filmu Artysta Jeana Dujardina przekonają się, czy jest Facetem na miarę, Greta Gerwig i Julianne Moore spróbują wprowadzić w życie Plan Maggie, a Ryan Gosling nauczy Steve’a Carrella grać w Kocha, lubi, szanuje. Będzie również okazja, aby ponownie zakochać się w uroczej Audrey Hepburn w niezapomnianej roli Holly Golightly w Śniadaniu u Tiffany’ego.

Nawet najgorętsze uczucia muszą czasem stawić czoła przeciwnościom. Dramatyczną stronę miłości widzowie odkryją m.in. w rozgrywającym się podczas II wojny światowej filmie Sprzymierzeni z udziałem Brada Pitta i Marion Cotillard. Francuska aktorka pojawi się także w głównej roli w filmie Z innego świata, w którym jej bohaterka będzie musiała zawalczyć o swoje szczęście.

Z konsekwencjami swoich decyzji będą musieli zmierzyć się grani przez Michaela Fassbendera i Alicię Vikander małżonkowie ze Światła między oceanami oraz główny bohater filmu Bulwar z ostatnią wielką rolą Robina Williamsa. W Zanim się pojawiłeś Emilia Clark i Sam Claflin przekonają się, co naprawdę znaczą słowa “w zdrowiu i w chorobie”, a nagrodzony Oscarem za rolę Stephena Hawkinga Eddie Redmayne udowodni, że miłość może być Teorią wszystkiego. Xavier Dolan w filmie Tom pokaże, z jakim bólem wiąże się miłość utraconaa, w nagrodzonym Złotym Niedźwiedziem w Berlinie Rozstaniu ceniony irański reżyser Asghar Farhadi opowie o dwóch rodzinach, których losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą na skutek przypadkowego zbiegu okoliczności.

W programie nie zabraknie również produkcji traktujących temat miłości w sposób bardzo nietypowy. Wielokrotnie nagradzany Lobster Yorgosa Lanthimosa to pełna czarnego humoru historia uczucia, które rodzi się pomiędzy dwojgiem ludzi w świecie przymusowych związków. Życie uczuciowe Locke’a, w którego w filmie Stevena Knighta wcielił się Tom Hardy, widzowie poznają wyłącznie poprzez jego rozmowy telefoniczne. W Porto Gabe Klinger przedstawi zachwycającą krytyków na całym świecie historię jednonocnej przygody, zrealizowaną na taśmie 35mm, 16mm oraz Super 8. W filmie wystąpił tragicznie zmarły Anton Yelchin w jednej ze swoich ostatnich ról, uważanej przez niektórych za jego najlepszy filmowy występ.

Polskie kino reprezentuje w tym tygodniu Sztuka kochania z Magdaleną Boczarską w roli Michaliny Wisłockiej - lekarki walczącej o wydanie książki, która na zawsze odmieniła życie seksualne Polaków. Będzie również okazja zobaczyć nagrodzone w Berlinie Zjednoczone stany miłości Tomasza Wasilewskiego, z genialnymi rolami Magdaleny Cieleckiej, Doroty Kolak, Marty Nieradkiewicz i Julii Kijowskiej.

Film Hiszpański temperament - zwariowana, romantyczna komedia ukazująca różnice między południem i północą Hiszpanii - zostanie zaprezentowany pod patronatem Education First - International Language Centers.

Letnie Tanie Kinobranie potrwa do 31 sierpnia. Przez cały czas trwania festiwalu widzowie mogą brać udział w akcji Zbieraj KINO (siedem obejrzanych filmów to jeden bilet gratis).

 

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na seans "Światła między oceanami" w środę, 5 lipca, o godz. 15.00. Aby wziąć udział w losowaniu wejściówek, należy przesłać maila na adres konkurs@kulturaonline.pl, w temacie wpisując KONKURS LETNIE, a w treści - podając swoje dane kontaktowe.  Na Wasze zgłoszenia czekamy do poniedziałku 3 lipca, godz. 14.00. Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej drogą mailową.