Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów przenosi się do Katowic

2017-05-26 | red.
 fot. mat. prasowe

Weź bądź w Katowicach! Dziwnie Fajne wydarzenie po raz pierwszy w stolicy Górnego Śląska. To aż trzy dni koncertów, warsztatów i akcji w przestrzeni publicznej.

Festiwal Dziwnie Fajne to oddolna, społeczna inicjatywa podjęta w 2009 roku przez grupę ludzi z myślą o innych ludziach. Inicjatywa ta ma na celu aktywizację społeczeństwa poprzez działania na szeroko pojętym polu kultury, a wszystko to za sprawą kolektywu BytoMy. W ramach imprezy odbywa się Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów - unikalne wydarzenie w skali całego kraju. W trakcie ma miejsce efektowny Przemarsz Superbohaterów przez centrum miasta. Całość promuje optymistyczne postawy, otwartość na innych mieszkańców, szeroko pojętą tolerancje i aktywizację. Daje odrobinę kolorowej, radosnej spontaniczności.

Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów do 2016 roku odbywał się w Bytomiu. Od roku bieżącego przenosi się do Katowic. Publiczność czekają koncerty, występy i akcje. Wśród wykonawców m.in. L.U.C & REBELBABEL Ensemble, Łona i Webber, Krzysztof Zalewski oraz Abelard Giza. Nie zabraknie też corocznego Kiermaszu Twórczej Reanimacji Odpadów. Organizatorzy zapraszają na niego designerów, handmadowców, artystów, projektantów, wizjonerów i wszystkich, którzy reanimują odpady dając im nową szansę na zaistnienie w świecie przedmiotów użytkowych.

9. edycja festiwalu wraz ze zlotem odbędzie się w dniach 2- 4 czerwca. Więcej informacji na fanpage'u wydarzenia.