Roger Waters wydaje pierwszy solowy album od 25 lat

2017-04-21 | sara majkowska
 fot. Peter Hutchins/flikr.com

„Is This the Life We Really Want?” obejmuje 12 utworów i pojawi się już w maju!

Przez ostatnie kilka miesięcy Roger Waters z Pink Floyd wymykał się z wydaniem nowego albumu solowego, który byłby pierwszym od 25 lat. Dziś ujawnia więcej szczegółów na temat longplaya, którego nazwał „Is This the Life We Really Want?”.

Składa się on z 12 nowych piosenek nagranych przez producenta Nigela Godricha, który również przyczynił się do kolażu dźwięków, klawiatur i pracy na gitarze na płycie. Innymi współpracownikami byli perkusista Atoms For Peace Joey Waronker oraz indie popowy zespoł Lucius.

W komunikacie prasowym opisano zawartość albumu jako „niezmordowanego komentarza do świata współczesnego i niepewnych czasów”. Waters powiedział wcześniej, że album to „część to jazda magicznym dywanem, część to pogarda polityczna i niepokój”. Generalnie jednak longplay jest o miłości, wyjaśnił Waters. „Zastanawiamy się nad tym, jak wziąć te chwile miłości - jeśli otrzymamy jakieś w naszym życiu - i pozwolić, aby ta miłość świeciła na resztę istnienia, na innych”.

„Is This the Life We Really Want?” ma zostać wydany 19 maja, z zamówieniami wstępnymi rozpoczynającymi się w ten piątek. Na poparcie, Waters wkrótce przystąpi do swego masowego 54-dniowego tournee „US + Them”.

Tracklista „Is This the Life We Really Want?”:

01. When We Were Young

02. Déjà Vu

03. The Last Refugee

04. Picture That

05. Broken Bones

06. Is This the Life We Really Want?

07. Bird in a Gale

08. The Most Beautiful Girl

09. Smell the Roses

10. Wait for Her

11. Oceans Apart

12. Part of Me Died


Artykuł powstał w ramach programu praktyk w kulturaonline.pl.