XII urodziny Mazowieckiego Teatru Muzycznego: koncertowo i z humorem

2017-04-21 | MJ
 fot. materiały prasowe

To już 12 lat od kiedy Mazowiecki Teatr Muzyczny serwuje swoim widzom muzyczne spektakle, koncerty oraz wydarzenia specjalne. Z okazji jubileuszu, 25 kwietnia odbędzie się specjalny urodzinowy koncert z udziałem m.in. Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana.

XII urodziny teatru połączą w sobie to, co najlepsze: czystą klasykę z uwielbianą rozrywką, czyli Majewski & Tylman „Koncertowo i z humorem na dwa fortepiany”. Czesławowi Majewskiemu i Januszowi Tylmanowi - dwóm wybitnym pianistom- towarzyszyć będą soliści: Joanna Stefańska-Matraszek (sopran) i Ireneusz Miczka (baryton).

Na scenie zostaną wykonane najbardziej znane kompozycje: Chopina, Ravela, Montiego, Gershwina czy Bernsteina oraz ponadczasowe utwory klasyczne pochodzące, m.in. z operetek („Księżniczka czardasza”, „Baron cygański”, „Wesoła wdówka”) oraz  znanych i lubianych musicali („Skrzypek na dachu”, „My fair lady” czy „Koty”). Oprócz dawki muzycznych klasyków, widzom zostanie zagwarantowana również przez wszystkich uwielbiana rozrywka.

Obchody zaplanowano na 25 kwietnia o godzinie 19:00 na Bielańskiej Scenie Kameralnej w Warszawie.