Spektakle w Centrum Rezydencji Teatralnej - Scena Robocza /konkurs/

2017-04-21 | red.
 fot. materiały prasowe

"Wklęsły" Ewy Obrębowskiej-Piaseckiej

„Dotąd bywałam widzem i recenzentem. Czasem marzyło mi się, żeby wejść w świat spektaklu i pobyć w nim z aktorami naprawdę. Może nawet zostać tam na zawsze. Przyjaciele mówią (z nutą ironii), że bardziej wierzę w teatr niż w życie.

Ten spektakl śni mi się od wielu miesięcy. Jako próba powrotu do czasu, który minął. Jako hołd dla „Wypukłego” Teatru Wierzbak, który ukonstytuował mojej myślenie o sztuce znacznie wyraźniej niż cokolwiek innego. Jako ukłon dla aktorów, których kocham od lat: Grażyny Wydrowskiej i Janusza Stolarskiego. Jako spełnienie marzenia Patryka Krause, który wierzy w teatr znacznie mocniej niż ja.” – Ewa Obrębowska-Piasecka

KONKURS

Mamy dla Was 1 podwójne zaproszenie na spektakl "Wklęsły" w dniu 21.04 g. 17:00 wScenie Roboczej w Poznaniu. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać maila na adres: konkurs@kulturaonline.pl, w temacie wpisując KONKURS WKLĘSŁY, a w treści - podając swoje dane kontaktowe. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 21.04 do godz. 12:30.

 fot. materiały prasowe

"Triodram" Katarzyny Pawłowskiej

Kolejny spektakl Katarzyny Pawłowskiej z Teatru Porywacze Ciał , w którym źródłem inspiracji do napisania scenariusza były częściowo autentyczne historie uczestników projektu Akademia Teatru Alternatywnego.

W spektaklu na scenie spotyka sie trzech mężczyzn o zupełnie różnych osobowościach. Każdy z nich ma swoje dewiacje i swoje tęsknoty. Czy odważą się chociaż częściowo mówić wprost o swoim życiu intymnym w obecności publiczności? Impulsem do powstania projektu było spotkanie trzech aktorów podczas Akademii Teatru Alternatywnego. Każdy z nich miał w zamyśle stworzenie monodramu. Pomimo różnic związanych z temperamentem, wrażliwością i osobistymi doświadczeniami połączyła ich przyjaźń oraz niecodzienny pomysł, by zawrzeć trzy odrębne monodramy w jednym spektaklu. Spektakl zrealizowany w ramach Akademii Teatru Alternatywnego, organizowanej przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Teatr Kana i Teatr Brama w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

KONKURS

Mamy dla Was 1 podwójne zaproszenie na spektakl "triodram" w dniu 22.04 g. 19:00 wScenie Roboczej w Poznaniu. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać maila na adres: konkurs@kulturaonline.pl, w temacie wpisując KONKURS TRIODRAM, a w treści - podając swoje dane kontaktowe. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 21.04 do godz. 15:00.

 fot. materiały prasowe

"Podróże przez sny i powroty" grupy Orbis Tertius

Autorem tekstu i narratorem jest Lech Raczak, który powraca na scenę po niemal czterdziestu latach (!). Równorzędnym jego partnerem jest trio Targanescu, którego muzyka znakomicie ilustruje kolejne senne podróże.

Tak Raczak zapowiadał premierę (29 września 2016):

„Senny spektakl
Kto?
Trzeci Teatr Lecha Raczaka + Targanescu
Co?
„Podróże przez sny. I powroty.”
Co to jest?
Piękna muzyka, świetny koncert.
Niestety z długimi przerwami na gadanie. Czy to teatr? Nie wiadomo.

15 zł za bilet to nie jest bardzo drogo. Ale twarde krzesła… i profesjonalnie prowadzonego bufetu brak.
Trudno polecić jednoznacznie.

Bo, jak ktoś powiedział, tylko przez sen Pan Bóg może wyznać, że nie udał mu się realny
świat.”

KONKURS

Mamy dla Was 1 podwójne zaproszenie na spektakl "Podróże przez sny i powroty" w dniu 24.04 g. 19:00 wScenie Roboczej w Poznaniu. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać maila na adres: konkurs@kulturaonline.pl, w temacie wpisując KONKURS PODRÓŻE, a w treści - podając swoje dane kontaktowe. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 24.04 do godz. 12:00.

 fot. materiały prasowe

"Wyspa" Grupy Kontrolnej

„Wyspa” to doświadczenie, które chcemy wspólnie przeżyć. Temat uchodźców bardzo często pojawia się w mediach w perspektywie ekonomicznej, politycznej czy społecznej.

Jest sprowadzany do liczb i do czarno-białego dyskursu „jestem za – jestem przeciw”. Nie rozmawiamy o konkretnym człowieku, który jest postawiony – nie ze swojej winy – w sytuacji zagrożenia życia. Łatwo jest oceniać z bezpiecznego dystansu. A co by się stało, gdyby nagle, idąc po chleb do piekarni, Twój świat został wywrócony do góry nogami przez spadające bomby?

KONKURS

Mamy dla Was 1 podwójne zaproszenie na spektakl "Wyspa" w dniu 28.04 g. 19:00 wScenie Roboczej w Poznaniu. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać maila na adres: konkurs@kulturaonline.pl, w temacie wpisując KONKURS WYSPA, a w treści - podając swoje dane kontaktowe. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 24.04 do godz. 11:00.