'Cegła' zamienia się w pończochę! Wiersze w stylu glamour do ubierania

2017-03-12 | łb
 Wiersze na prawie każdy dzień tygodnia/Cegła

Pismo literackie jako limitowana seria gustownych zakolanówek. Do czytania i ubierana! Magazyn "Cegła" znowu daje do wiwatu. 

Ostatni numer cieszył się dużym wzięciem u... kierowców samochodów. Redakcja opublikowała go bowiem jako zestaw naklejek na pojazdy. Naklejek, które zawierały literackie cytaty wystylizowane tak, aby przypominać efektowne banery aut rajdowych. Teraz przyszła kolej na coś bliższego ciału. Dosłownie. Na okoliczność nowego wydania, "Cegła" zamienia się w pończochę. Ściślej mówiąc - w modne kobiece zakolanówki. 

Zawsze chodziło nam o poezję, więc teraz będzie można w niej chodzić - żartuje redakcja. 38. numer "Cegły" otrzyma postać 5 par zakolanówek, na które za pomocą techniki sitodruku naniesiono wiersze polskich poetów. To fragmenty utworów Julii Fiedorczuk, Julii Szychowiak, Marcina Świetlickiego (kultowe Któregoś dnia to miasto będzie należeć do mnie), Andrzeja Sosnowskiego i Darka Foksa.  Wszystkie rzecz jasna w pomysłowej oprawie graficznej. 

Nowa "Cegła" ujrzy światło dzienne już 20 marca pod hasłem "Glamour". Redakcja nie ukrywa, iż przygotowała całość z myślą o paniach. Zachęca je do nie tylko do czytania, ale i użytkowania poezji. Dziewczyny, prosimy się nie krępować!!! - apeluje. Będziemy wdzięczni za nadesłane zdjęcia w zakolanóweczkach. 

Panie i panowie chcący zaopatrzyć się na wiosnę w tego typu poetyckie wdzianko, powinni odwiedzić wrocławską księgarnię Tajne Komplety. To główna sieć  dystrybucji wszystkich wydań "Cegły". Ci, którzy zakolanówki już sobie zamówili, niech zaś pamiętają - prać tylko ręcznie!