Literacki PIT-STOP: Cegła rozdaje autobooki, czyli poezja na twoim samochodzie!

2016-05-27 | łb
 Twarzą premiery pisma jest Maciej Szczepaniak/Cegła
Uwaga wszyscy kierowcy! Możecie "odpicować brykę" za pomocą... poezji. Tyko 28 maja we Wrocławiu czeka na Was specjalny literacki PIT-STOP. 
 
Lato tuż tuż. Pora zadbać o efektowny wygląd swoich czterech kółek. Poza wizytą u mechanika i w myjni, zaleca się specjalne oznakowanie pojazdu. Oznakowanie, które będzie świadczyć o wysokiej kulturze właściciela. Polscy kierowcy mają szansę stać się promotorami dobrej poezji, a ich samochody - mobilną czytelnią. Jak to możliwe? Dzięki inwencji zapaleńców z "Cegły".
 Tak wygląda zawartość nowego numeru "Cegły".../mat.prasowe
Wrocławski magazyn zasłynął już oryginalnymi edycjami pisma. I tak np. jeden z numerów ukazał się pod postacią... zestawu opłatków do jedzenia. Numer najnowszy "Cegły" posiada niemniej ekstremalną i bezprecedensową formę. Redakcja magazynu przygotowała bowiem tzw. autobook. Publikację przeznaczoną do "instalacji" na samochodach.  
 ... a tak ich przykładowy "montaż"/mat.prasowe
34. numer magazynu składa się z zestawu naklejek magnetycznych. Wszystkie zawierają cytaty z klasyków polskiej literatury. To fragmenty dzieł m.in. Mickiewicza, Fredry, Norwida czy Witkacego. Jak zapewniają pomysłodawcy, nalepki są zdejmowalne i wielokrotnego użytku. 
 
Oryginalna edycja pisma wymaga oryginalnej premiery. Już 28 maja, w okolicy Arsenału Miejskiego we Wrocławiu stanie specjalny literacki PIT-STOP. Od godziny 12.00  do 18.00 kierowcy będą mogli tam poetycko "odpicować brykę". Specjalnym gościem będzie Maciej Szczepaniak, pilot rajdowy współpracujący z Robertem Kubicą. 
 
Organizatorzy zachęcają. aby przesyłać zdjęcia z jazdy poetyckim samochodem. Najlepsze zostaną nagrodzone. Po nową "Cegłę" mogą zgłosić się również rowerzyści. Specjalne wersje naklejek powstaną i dla osób niezmotoryzowanych. 
 
Projekt powstał przy okazji obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, w ramach programu Bibliopolis. Więcej informacji tutaj.