Spotkaj artystów nad Zalewem

2015-07-31 | łb
Plakat cyklu
Mocne uderzenie Błażeja Peszka, ale i Joanna Szczepkowska mówiąca o czworonogach. Nad Zalewem Nowohuckim artyści będą na wyciągnięcie ręki i opowiedzą o swoich, niekoniecznie artystycznych, pasjach. 
 
Wakacyjna akcja Łaźni Nowej na półmetku! Sąsiedzkie potańcówki, muzyczne koncerty, projekcje filmowe, kreatywne warsztaty - przez cały lipiec nad Zalew Nowohucki ściągali zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Do wymienionych atrakcji w sierpniu dojdzie jeszcze jedna. Możliwość poznania znanych ludzi kultury. I posłuchania, co mają do powiedzenia nie tylko na temat sztuki czy teatru. 
 
Pod hasłem Artyści w Zalewie, już od następnego piątku organizatorzy zapraszają na nietypowe spotkania. Nietypowe, gdyż zaproszeni goście będą opowiadać przede wszystkim o swoich pozartystycznych pasjach. Spotkaniom mają zarazem towarzyszyć rozmaite działania, nastawione na interakcję z publicznością. 
 
Całość zainauguruje Błażej Peszek, który ujawni swą wieloletnią fascynację kick-boxingiem. O dobrą kondycję widzów zadba zaś mistrz Wushu - Michał Adamowicz, prowadzący rozgrzewkę przed spotkaniem. Kolejnym gościem nad Zalewem będzie Joanna Szczepkowska. Tym razem opowiadająca przede wszystkim o miłości do czworonogów. Jak nawiązać przyjazną relację z psem, pokaże natomiast psia behawiorystka Jolanta Anus. 
 
Trzeci piątek sierpnia publiczność spędzi razem z Radosławem Krzyżowskim. Lubianym aktorem teatralnym i telewizyjnym, w którym, jak się okazuje, drzemie duży talent muzyczny. O czym przekona organizowane przez Krzyżowskiego jam-session. Na samo zakończenie spotkań nad Zalewem, wystąpi artystyczne małżeństwo kierujące Łaźnią Nową. Bartosz i Małgorzata Szydłowscy będą mówić zarówno o teatrze, jak i... gotowaniu. Kulinarne majstersztyki dla widzów przygotuje szef kuchni Bałtomiej Płóciennik.  
 
Spotkania odbywają się co piątek, od godz. 18.00 na terenie Zalewu Nowohuckiego (ul. Bulwarowa 39). Wstęp wolny!