Przed weekendem: Black Sabbath happy end

2014-01-03 | SG

Dzisiaj garść informacji o planach gitarzysty Aerosmith, Joe Perry'ego na wydanie autobiografii, a także o ostatnim albumie Black Sabbath. Niestety, tym który w ubiegłym roku trafił na sklepowe półki.


.html
Black Sabbath/mat. pras.

Najprawdopodobniej ubiegłoroczny album "13" będzie ostatnią płytą w dyskografii Black Sabbath. Od czasów poprzedniego krążka zespołu minęło 35 lat, a od czasów kiedy w składzie legendarnej grupy grał Ozzy Osbourne minęło ich aż 43. Jak powiedział jej basista Geezer Butler dla magazynu "Classic Rock", wysoce wątpliwe jest aby panowie jeszcze kiedyś spotkali się w studio: "Gdybyśmy nagrali nowy album, wibracja nie byłaby już taka sama. Jeśli ten album odniósł sukces, następny musiałby co najmniej powtórzyć ten sukces. W przeciwnym wypadku ludzie okrzyknęliby go mianem porażki." W podobnych słowach o braku planów Black Sabbath wypowiedział się Tony Iommi. "Tworzenie "13" było niesamowitym doświadczeniem, więc jeśli miałby to być ostatni rozdział, powinniśmy być szczęśliwi. Nie rozmawialiśmy o nagraniu kolejnej płyty." - przyznaje gitarzysta.

Play YouTube Video
.html
Joe Perry/mat. pras.

Wraz z początkiem jesieni na półki w księgarniach trafi autobiografia Joe Perry'ego. Wspomnienia gitarzysty Aerosmith zostaną wydane pod tytułem "Rocks: My Life In And Out Of Aerosmith". W spisaniu ich pomaga mu David Ritz - pisarz znany z prac nad autobiografiami innych muzyków, takich jak choćby B.B. King czy Ray Charles. Wedle zapewnieniom Perry'ego, mimo że książka często będzie poruszać tematy związane z historią zespołu, to jednak bardziej skupi się w niej na własnej przeszłości.


KULTURAONLINE W TEMACIE: Przeczytaj naszą zapowiedź tegorocznego koncertu Black Sabbath w Polsce

Black Sabbath pożegna Polskę - Po 35 latach Black Sabbath nagrali rewelacyjny album w oryginalnym składzie. Tournée po Ameryce Północnej i Południowej, Australii i Azji sprzedało się jak ciepłe bułeczki. Teraz czas na Europę i...Polskę. Być może ostatni raz w historii - więcej tutaj.