Po godzinach: Nasi w Wenecji i na Ibizie

2013-08-21 | jar

Dziś donosimy m.in. o roszadach w obsadzie nowego filmowego "Makbeta", naszym człowieku na Ibizie i wyczekiwanym powrocie gwiazd klimatycznego popu.

Marion Cotillard.html
Marion Cotillard, czyli nowa Lady Makbet/fot. Wikipedia

Makbet z gwiazdami. Szykuje się kolejna filmowa adaptacja przygód szekspirowskiego księcia i jego pozbawionej skrupułów żony. Jak donosi portal Deadline, trwa kompletowanie obsady do ekranizacji w reżyserii Australijczyka Justina Kurzela. W rolę Makbeta wcieli się Michael Fassbender, zaś u jego boku zobaczymy Marion Cotillard, laureatkę Oscara za aktorską kreację Edith Piaf. Francuzka zastąpi tym samym Natalie Portman, która musiała wycofać się z projektu. Na kinową premierę najsłynniejszego w dziejach dramatu o władzy przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać. Zdjęcia do "Makbeta" wystartują bowiem dopiero na początku przyszłego roku.

Wajda uhonorowany w Wenecji. Kapituła festiwalu filmowego w Wenecji zdecydowała o przyznaniu tegorocznej nagrody Persol Andrzejowi Wajdzie. Wyróżnieniem tym honoruje się legendy światowego kina. Twórca "Popiołu i diamentu" 15 lat temu otrzymał już w Wenecji nagrodę za całokształt twórczości. Tym razem ceremonii towarzyszyć będzie przedpremierowy pokaz "Wałęsy. Człowieka z nadziei".

Nasz człowiek na Ibizie. Poznaniak ukrywający się pod pseudonimem Hyena jest jednym z trzech laureatów konkursu dla DJ-ów Burn Residency. Po wielu zwycięskich muzycznych bataliach nasz rodak wyruszy na Ibizę, gdzie najpierw odbędzie kilkutygodniowe szkolenie pod okiem gwiazd muzyki tanecznej, m.in. FatBoy Slima i Avicii, a później zostanie rezydentem jednego z najbardziej znanych klubów na imprezowej wyspie, Cafe Mambo. Stamtąd zaś już tylko krok do kariery na parkietach świata. Gratulujemy!

Wracają mistrzowie alt-popu. Po 17 latach milczenia wielki powrót planuje formacja Mazzy Star. Alternatywno-popowy duet był jedną z największych gwiazd lat 90., a ich single "Fade Into You" i "Into Dust" zostały wykorzystane na niezliczonych ścieżkach dźwiękowych kinowych i telewizyjnych produkcji. Wokalistka formacji Hope Sandoval podczas przerwy nagrała kilka solowych albumów i udzielała się w nagraniach innych artystów – ostatnio na singlu "Paradise Circus" trip-hopowych gigantów Massive Attack. Formę jej macierzystego duetu będziemy mogli sprawdzić niedługo - czwarty w dorobku Mazzy Star album ukaże się już we wrześniu i będzie nosił tytuł "Seasons of Your Day". Fragment krążka można usłyszeć poniżej:

Play YouTube Video