Himilsbach na festiwalu

2013-07-27 | nadia

Już po raz piąty Mińsk Mazowiecki będzie miał okazję uczcić pamięć aktora, którego życiorys jest jedną z największych zagadek polskiego kina drugiej połowy XX wieku. Anegdoty dotyczące Jana Himilsbacha znają wszyscy fani polskiego kina, a "Rejs" to jeden z najpopularniejszych filmów polskich wszechczasów. Jego postać fascynuje od lat swoją zagadkowością i lukami w życiorysie aktora-kamieniarza.

.html
Festiwal Himilsbacha 2012

Festiwal Himilsbacha będzie organizowany w tym roku po raz piąty i tym razem potrwa aż 5 dni (od 4 do 8 września). Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji w tym projekcje filmów z udziałem Himilsbacha, akcję pisania wierszy w internecie, czyli happening literacki - całe miasto pisze wiersze na czacie, wystawę fotografii Himilsbachów, spotkanie poświęcone biografii aktora oraz koncert finałowy, w którym udział wezmą Dr Misio, Strachy na Lachy, Maleńczuk.

Ostatniego dnia Festiwalu rozdane zostaną także nagrody MONIDŁO (dla najlepszego aktora niezawodowego) i KAFEL (Konkurs Absolutnie Frywolnych Etiud Literackich). Nagrodami w konkursie będzie w tym roku m. in. publikacja tekstów w  Wiadomościach Literackich.

Szczegółowy program festiwalu oraz regulamin obu konkursów znaleźć można tutaj

Play YouTube Video