Cegła do jedzenia

2011-12-13 | mb

.html
 Cegła 21
Magazyn Materiałów Literackich Cegła  kolejny raz zadziwia. Ten iście liberacki produkt tym razem wyszedł jako zestaw opłatków do jedzenia.

Na najnowszy, już dwudziesty pierwszy numer Cegły składa się sześć opłatków wigilijnych, na których znajduje się sześć wierszy o jedzeniu. Zamieszczono teksty Andrzeja Sosnowskiego, Marcina Świetlickiego, Tadeusza Pióry, Edwarda Pasewicza, Karola Maliszewskiego i Konrada Góry. Termin ważności do spożycia mija 4 stycznia 2012 roku.

Aby otrzymać bezpłatny numer drogą pocztową można wpłacić darowiznę (minimum 10 zł) na konto Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Młodych Artystów Grawiton - wydawcy magazynu Cegła. Można pismo także kupić w Księgarni Partnerskiej DSW Tajne Komplety (Wrocław, Przejście Garncarskie 2).

Pierwszy numer Cegły pojawił się w 2001 roku. Początkowo przypominał typowy zin. Z czasem przeistoczył się w magazyn liberacki. Wydany był np. w formie kalendarza na 2011 rok, puzzli, paczki papierosów, magazynu "Świat Młodych", czy tekturowej teczki z dokumentami.

Na łamach pisma publikuje czołówka współczesnych poetów i pisarzy, nie tylko z Wrocławia, gdzie Cegła ma swoją redakcję.